HOŞGELDİNİZZZZZEHR@

hepsüslüydüm...SÜSLÜ BLOGA HOŞGELDİNİZZZzehr@

13 Temmuz 2012 Cuma

Dekora Devam..

Rüzgar tanrısı İmroz geldi bugün Gökçeada'ya..Öyle güzel esiyor ki anlatamam..Hışır hışır yaprak sesleri,çın çın rüzgar çanları, mayışık mayışık uzanmak isteyen ben..
Bahçeye inip size ortancalar kestim,içine su koymadan vazoya koydum öylece kuruyacaklar.Size de tavsiye ederim.Hem tazesi hem kurusu çok şık duruyor.Ve yıllarca dökülmeden durabiliyorlar..
Dekora devam edelim istedim ve geçen yıldan kurutulan enginar çiçeklerim ve ortanca çiçeklerimin yer aldığı köşeden başlayalım.Yandaki şarap şişesini de iki yıl önce Edremit'te yol kenarında bulunan antikacıdan almıştım..
Biraz da vintage tarzı Ben bu tarzı çok severim.Dantel,ahşap ve doğal çiçekler..Sehpam da çok eski,ilk sahiplerini tanımıyorum.Bu evi satın aldığımızda, evde beni bekliyorlardı  (iki adet)..

Yine giriş koridorumda bulunan resimler..Bunu paylaşmak istedim çünkü en üstte bulunan resmi ilkokul beşinci sınıftayken ben yapmıştım.Arkasına tarih atmayı da unutmamışım :) Nasıl olduysa yıllarca kitaplarımın arasında yaşamış..Bu evi aldığımız yıl eşim bulup çerçeveletmişti..
Bunlarda kapı süslerim,eski Datça'dan almıştım; bereket kuşları..Becerikli Türk kadınlarının eserleri..


En sevdiğim tablolarımdan biridir bu da..Bir İtalyan köyünün üç parça halindeki resmi..Bu köyün aynısından burada da var :) Tepeköy; yolunuz düşerse çamaşırhanenin önünden fotoğrafını çekin, göreceksiniz aynı tablo
Bugünlük bu kadar dekor yeter sanırım,sevgiyle kalın dostlar..Zehr@

6 yorum:

Swotpisces dedi ki...

hepsi çok hoşlar...

hepsusluydum dedi ki...

Hoş geldin sevgili Swotpisces:)Teşekkürler..

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Tüm fotoğraflara bayıldım ama en çok küçükken yaptığınız resme ve İtalyan köyü resmine...ne kadar güzeller!
mutlu günler:)

hepsusluydum dedi ki...

Sevgili Nathalie hoşgeldin :) Teşekkür ederim beğenmene sevindim.Küçükken yaptığım resim ilk ve son eserim:)))Belki ileride yenileri eklenir üzerine:)Sevgilerimle

Tülin dedi ki...

Çok güzeller...

hepsusluydum dedi ki...

Çok teşekkürler Tülin'ciğim,sevgiler sana..