HOŞGELDİNİZZZZZEHR@

hepsüslüydüm...SÜSLÜ BLOGA HOŞGELDİNİZZZzehr@

17 Temmuz 2009 Cuma

Bahçe Keyfi....


Merhabaaa..Biliyorum arayı çok uzattım sevgili günlük..Arkadaşlarım beni çok özlediler, benim onları çok özlediğim gibi :) Ama malum yazlığı olanlar bilirler, sevgili dost ve akrabalarımızın ziyaretlerini.....Gerçekten hiç zamanım olmadı.
Dün sabah yanlız kalınca ben de fırsat bilip erkenden bahçeye indim.

Şekersiz kahvem, bir parça bitter çikolatam, malesef zamanında okuyamadığım ( Elif Şafak- Aşk) romanımla birlikte bahçe keyfi yaptım. Böğürtlenlerimin büyümesini seyrettim.

Çiçekleri kokladım.Çimenlerde yürüdüm

Yeni yeni olmaya başlayan salatalık, domates ve biberlerden, kendiliğinden yetişen semiz otu ve çok sevdiğim için bahçenin her yerine diktiğim fesleğenlerden toplayıp yukarı çıktım. Canımın diğer yarısı ve kendim için bu mütevazi ve doğal kahvaltı sofrasını hazırladım.

Sebzeler o kadar taze ve tamamen organik ki kesmeye kıyamadan sofraya buyur ettim onları.Yanlarına da anneciğimin yaptığı Ada'da çok bulunan karadut reçelini ve yine Ada'ya özgü keçi peynirlerini konuk ettim. Gaziantep'e özgü zahter de gelmek istedi Ada'nın zeytinyağı ile elele verip..Çünkü onu yemek için ekmeğinizi önce zeytinyağına sonra zahtere batırmanız gerekli..Afiyetle mideye indirmeden önce sizin için fotoğraflarını çekmek istedim, çok sevindiler ve gülerek poz verdiler..
Sizi de beklerim....

Zehr@

8 yorum:

Leylak Dalı dedi ki...

Hoşgeldiniz sonunda:) Keyifler iyi görünüyor Allah bozmasın. Bahçe çok güzel, bırakıp bloga gelinmediği kadar var:) Zahter rahmetli Kilisli komşularımızı hatırlattı. Kilis'ten getirir bize de verirlerdi, çok severdik. Torunu da "Kilis Toprağı" derdi ona. Allah rahmet eylesin, hayal olup gittiler.
Sevgiyle kalın öğretmenim...

Damak Tadı dedi ki...

Bayıldım sabah sabah bahçenze Zehra'cığım..Orada kaldığın sürece iyice tadını çıkar canım..Organik meyvelerinden,sebzelerinden de bol bol ye..Yerken bizleride unutma canım..)


Kocaman öpüyorum seni ve sevgilierimi gönderiyorum..

Gülen Tezer Üstün dedi ki...

Tam adres alayım?
Ben de geliyorum.

pasta evim dedi ki...

ZEHRACIĞIM ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN NASILDA KEYİFLE ANLATMIŞSIN BAHÇENİN VERDİĞİ ZEVKİ. GERÇEKTEN FOTOĞRAFLARA BAKTIKÇA BAKASIM GELİYOR. HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN.ELLERİN DERT GÖRMESİN.

birdutmasali dedi ki...

SEFANIZ OLSUN ZEHACIMMM.
Domataes reçellerini de göreceğiz biliyorum ...
az kaldı :)))
İYİ TATİLLER CANIM.

MoonSun dedi ki...

Afiyetler olsun :)) Bu bahce sofrasini gorunce ailem geldi aklima biz de her pazar bahceye inerdik :)) Huzur ve mutluluk bu olsa gerek :)

Adsız dedi ki...

afiyetler olsun zehracım.böğürtlenlerinle,bahçende yetiştirdiğin sebzelerinle ve canının diğer yarısıyla huzur dolu bir yaz dilerim.öptüm şehnaz

hepsusluydum dedi ki...

Sevgili arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz,sıcacık yorumlarınız için hepinizi öpüyorumm..Zehr@