HOŞGELDİNİZZZZZEHR@

hepsüslüydüm...SÜSLÜ BLOGA HOŞGELDİNİZZZzehr@

2 Haziran 2008 Pazartesi

Gökçeada-Bahçem

(sülieti görünen ada Yunan adası Semadirek)

Haftasonu canım Ada'ma gittik.Öyle güzeldi ki anlatamam..Kaysı ağacımızın üzeri kayısı doluydu, henüz tam olmamışlardı,inşallah biz gidene kadar bitmez! Sizce temmuza kadar kalır mı kayısılar?...Gökçeada...eşime de bana da çok iyi geliyorsun..nasıl sessiz ve dinlendiricisin..nasıl doğalsın..inşallah hep böyle kalırsın..komşuluklar ve dostluklar öyle samimi ve sıcak ki..biz gemiden iner inmez koca bir tas keçi sütüyle geliverdi Hadi abi ziyaretimize, arkasından Ayşe teyzecim geldi bahçesinden topladığı nefis kirazlarıyla, bahçeye hercai menekşeler ve fesleğenler diktik fedakar komşularım Pınar ve Talip'le..İstanbul'un asık suratlı selam vermeyen, adını bile bilmediğimiz karşı komşularından sonra bu sıcak insanlar bizi kendilerine bağımlı yaptılar..Az kaldı unutuyordum Özlem'in nefis sarmalarını ve böreğini..Ecem Mantı'nın sahibi mavi boncuk Günsel teyzenin ''sana çiçek diktim giderken unutma sakın''dediğini (Geçen yaz söz vermiş bana, ben unutmuştum gerçekten)..Gökçeada anlatılmaz yaşanır arkadaşlar...sessizlik, doğallık,bohem bir yer arıyorsanız......
Yeni resimler çekemedim makinemi unutmuştum ama cep telefonumla çektim kayısıları ve cuma akşamının gün batımını(Türkiye'de en son Gökçeada'da gün batar)..

6 yorum:

Haydins dedi ki...

Nasil guzel anlatmissiniz, gokceadayi ve iliskileri..Yazlik yerlerde iliskiler hep bu tarz galiba..Bizim yazligimizda da boyleydi..
Sevgiler..

ayca dedi ki...

Hepsüslücüm ne kadar harika o kadar güzel anlatmışsınız ki ne dedim biliyormusunuz şimdi orda olmak vardı....:))))

tugce dedi ki...

İstanbul un kargaşasından sonra gökceada cennet gibi.... yalnız kayısılardan bizde istiyoruz, taze ve agacından...:))))

hepsusluydum dedi ki...

Sevgili Ayça,Sevgili Tuğçe, neden olmasın? Beklerim bu yaz adaya...daha önce gördünüz mü bilmem ama çok beğeneceğinizden eminim...Kayısılar mı? Dükkan sizin:))

Adsız dedi ki...

Ablacım sayfan gerçekten çok güzel ve samimi olmuş aynı senin gibi seni şimdiden özledim temmuz biran önce gelsin görüşmek üzere Gökçeadadan Özlem mcx

hepsusluydum dedi ki...

Özlemcim teşekkürler..beğenmene sevindim..Temmuzda görüşmek üzere inşallah..